İletişim
Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Yurdunuzda Güvenlik Nasıl?

Yurtlarımız 7/24 güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Kamera güvenliği bina çevresi ve ortak alanları kapsamaktadır. Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat idareci ve uzman güvenlik personelleri ile giriş çıkışlar kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca yurtlarımız acil durum ve yangın yönetmeliğine göre tüm tedbirleri alarak, İstanbul İtfaiye Müdürlüğü tarafından denetime tabi tutulmuştur.

 

Yurdunuzun Herhangi Bir Cemaat veya Siyasi Kurumla Bağlantısı Var mı?

Liberty Beşiktaş Yurtları; Akaretler Yurt İşletmeciği A.Ş tarafından işletilmekte olup hiçbir siyasi , mezhepsel veya dini akıma bağlı olmadığı gibi; Atatürk ilke ve İnkilaplarına bağlı, çağdaş ve modern anlayışı ile hizmet vermektedir.

 

Aylık Ödemeler Dışında Yan Ödemeler Var mı?

Liberty Beşiktaş oda fiyatlarına haftada 3 gün oda temizliği, sabah kahvaltısı, elektrik, su , ısınma ,yüksek hızlı internet, fitness salonu kullanımı, çamaşırhane ve Ütü odası kullanımı dahildir.

 

Üniversitelere Ulaşımınız Nasıldır?

Liberty Beşiktaş yurtları konum itibari ile Beşiktaş ın merkezinde yer aldığından bir çok üniversiteye yürüme mesafesindedir. Bir çoğuna da tek vesait ile 5-25 dk. Arasında toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Oda Temizliği Sürekli Yapılacak mı?

Evet . Odalarınız gün aşırı kadrolu temizlik personellerimiz tarafından temizlenmektedir.

 

Odalarda İhtiyacımız Olan Herşey Var mı?

Odalarımızda her öğrencimizin kendine kullanımına ait; yatak, nevresim, yastık, dolaplar, çalışma masası ve sandalyesi mevcuttur. Ayrıca her odada TV ve buzdolabı mevcuttur. Sadece kişisel kullanım ürünlerinizi havlu, bornoz vs. gibi getirmeniz yeterli olacaktır.

 

Kayıt İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kayıt esnasında ;öğrenci olduğunuz dair ilgili üniversiteden öğrenci belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, İkematgah Belgesi ,Toplu yerlerde yaşamaya elverişli olduğuna dair sağlık raporu , adli sicil belgesi, 4 adet vesikalık resim yeterli olacaktır.

 

Yurtlarınızda Sigara ve Alkol Kullanımı Serbest mi?

Liberty Beşiktaş yurtlarının tüm kapalı alanlarında sigara ve alkol kullanımı kesinlikle yasaktır.